Trzy życiowe motta, którymi się kieruję

przez Eliza Wydrych Strzelecka

Są takie cytaty, które zapadają bardzo głęboko i dają do myślenia. Drzemie w nich ogromna mądrość, wiedza, motywacja, lekcja pokory i słowo otuchy. Mam trzy motta, którymi się w życiu kieruję. Uważam, że są absolutnie piękne i bardzo, bardzo mądre.

Niczego nie oczekuj, wszystkiego się spodziewaj

Wiem, że ja o tych oczekiwaniach gadam (zwłaszcza na instastories) bardzo dużo, ale to dlatego, że to filozofia mojego życia! Staram się niczego od ludzi nie oczekiwać, przez co (prawie) nie doświadczam w życiu rozczarowań. Jeśli pomagam, robię to totalnie bezinteresownie. Nie oczekuję podziękowań, pochwał czy prezentów. Po prostu to robię, bo mam taką potrzebę, bo nie potrafię przejść obojętnie obok kogoś/czegoś z potencjałem.

[quote text_size=”small”]

Jesteś naiwna, pomagasz ludziom, a oni w ogóle nie są wdzięczni, chcą Cię jeszcze bardziej wykorzystać. Po wszystkim zachowują się podle!

[/quote]

Tak kiedyś moja koleżanka skomentowała konkretną sytuację z mojego życia. Nie miała racji z tym, że jestem naiwna, ale miała rację mówiąc o ludzkiej niewdzięczności i podłości. Doświadczyłam tego, ale nigdy nie żałowałam udzielonej pomocy czy wsparcia. Gdybym tego nie zrobiła, zachowałabym się wbrew sobie. Jeśli widzę, że ktoś ma ogromny potencjał, ale boi się wykonać pierwszy krok, boi się oceny czy niepowodzenia to będę pierwszą osobą, która kopnie go w tyłek i wykorzysta swój zasięg do wsparcia go. Jestem typowym dawcą, nie potrafiłabym inaczej. Czy to naiwne? Absolutnie nie, uważam, że to piękna cecha i bardzo ją w sobie lubię.

Oczywiście, jeśli ktoś robi się nietaktowny, bezczelny i co gorsza, oczekuje stałej pomocy to ja się na to totalnie zamykam. Jeśli zaczynam czuć się wykorzystywana przez drugą osobę, to po prostu kończę tę relację. Zrobiłam swoje, pomogłam, powodzenia w drodze na szczyt.


Wszystkiego się spodziewaj

Niektórzy błędnie to odczytują i czekają na jakąś wielką tragedię. Mają poczucie, że ona wisi w powietrzu i zaraz zaatakuje niszcząc dosłownie wszystko. Zupełnie nie o to chodzi. „Wszystkiego się spodziewaj” oznacza tyle co: wiedz, że życie jest totalnie nieprzewidywalne. Może stać się coś cudownego, albo niefajnego. Nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć, ale możemy się na to otworzyć. Po prostu przyjąć to za prawdę o życiu.

Miejmy to z tyłu głowy, ale nie pozwólmy by nas to paraliżowało. Nie wypatrujmy i nie spodziewajmy się tragedii, choroby czy niepowodzenia. Nie martwmy się na zapas i nie testujmy samosprawdzającej się przepowiedni. Banał, ale po prostu żyjmy pełnią życia!

Definiują Cię dwie rzeczy
Twoja cierpliwość gdy nie masz nic
I Twoja postawa gdy masz wszystko

Mam ciary kiedy to czytam. To moje życiowe motto numer jeden. W tych trzech akapitach mam receptę na życie. Te słowa uczą pokory, dają wsparcie i siłę, są drogowskazem i lekcją cierpliwości.

Gdy nie masz nic

Kiedy łapię doła, albo kiedy faktycznie tracę w życiu coś ważnego i wielkiego, te słowa są pokrzepieniem i dają ogromne wsparcie. Dają mi też siłę do przetrwania ciężkiego momentu. Wiem, że to stan przejściowy, że to minie, że jeszcze będzie cudownie, tylko muszę być cierpliwa i to przeczekać. Przeczekać, albo zakasać rękawy i mimo tego, że jest ciężko, to działać, żeby z tego stanu „nic” jak najszybciej się wydostać.

Gdy masz wszystko

Te słowa są ogromną lekcją pokory. Kiedy jesteś na szczycie i myślisz, że masz wszystko, często pojawia się pycha. To jedna z najokropniejszych ludzkich cech. Jest paskudna i obrzydliwa. Niszczy człowieka od środka. Pyszni ludzie są przekonani o swojej wyjątkowości, czują się lepsi od innych (zwłaszcza biedniejszych) i wcale się z tym nie kryją. To jaką człowiek ma postawę będąc na szczycie, mówi o nim wiele.

Ludzie twierdzą, że pieniądze zmieniają człowieka, a ja uważam, że właśnie uwydatniają jego prawdziwe oblicze. Pieniądze nie są z zasady negatywne czy pozytywne, to my decydujemy o tym jakie będą. Nasza postawa jest tutaj kluczowa.

Pycha kroczy przed upadkiem

Te wszystkie cytaty są ze sobą ściśle związane. Co więcej one się wzajemnie uzupełniają. Wyżej wspomniana już pycha, to paskudna postawa. Pyszny człowiek cechuje się nadmierną wiarą we własną wartość i możliwości. Towarzyszy mu również nadmiernie wysoka samoocena, wysokie mniemanie o sobie i wyniosłość.

Pycha to cecha, która każe ludziom wierzyć, że są wyjątkowi, że są najlepsi i wszystko czego dokonali zawdzięczają sobie, sobie i jeszcze raz sobie. Jeśli odnieśli w życiu sukces to TYLKO dzięki swojej wyjątkowości, umiejętnością, pracy, wytrwałości. Na sukces składa się wiele czynników. Sporo w tym szczęścia, pomocy innych ludzi, wsparcia, odpowiednich momentów. Oczywiście, bez umiejętności, pomysłu, pracy i wytrwałości się nie uda, ale warto widzieć, że w tym wszystkim ZAWSZE stoi coś więcej.

Ja do końca życia będę wdzięczna moim mentorom, oni dostrzegli we mnie potencjał, sprawili, że w siebie uwierzyłam, dali mi ogromne wsparcie, podzielili się wiedzą i doświadczeniem. Bez nich nie byłabym tu gdzie jestem.

Tak, pycha kroczy przed upadkiem, co więcej pycha do tego upadku często doprowadza. Ale to dobrze, bo upadek to bardzo ważna i cenna lekcja pokory.

Mlaskanie czy Was to również denerwuje? Zapraszam do wpisu na ten temat.

Jestem ciekawa jakie jest Wasze życiowe motto, a może tak jak ja, macie ich kilka? Podzielcie się nimi! 🙂

ZOBACZ TAKŻE

68 komentarzy

Szyciownik 31 sierpnia, 2018 - 7:23 pm

Cześć,
Tego ostatniego cytatu nigdy nie słyszałam, ale jaki on prawdziwy. Ludzie którzy myśleli że są nie wiadomo kim najboleśniej odczuwali upadki.
Pozdrawiam,
Kasia

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 31 sierpnia, 2018 - 7:35 pm

To z Bibli, księgi cytatów ❤️

Odpowiedz
ania 31 sierpnia, 2018 - 7:30 pm

chyba sobie to oprawie w ramki 🙂

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 10:53 am

Ania, u mnie jeden wisi na ścianie 🙂

Odpowiedz
Emilia 31 sierpnia, 2018 - 7:30 pm

Módl się i pracuj. To jest motto życiowe mojej mamy – dzięki niej, również moje 🙂

Odpowiedz
Anonim 31 sierpnia, 2018 - 9:37 pm

Najlepsze ☺

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 10:53 am

Piękne! 🙂 ściskam!

Odpowiedz
Alex 31 sierpnia, 2018 - 7:53 pm

Ja może nie kieruję się cytatem, ale pakietem zasad. Moja mama zawsze od wczesnego dzieciństwa powtarzała mi to zdanie „nie toleruje kłamstwa, lenistwa i zazdrości” Dziś dzięki temu, potrafię cieszyć się z sukcesów ludzi bardziej niż z moich ☺️

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 10:53 am

Mądra mama! Brawo dla niej ❤️

Odpowiedz
Klaudia 31 sierpnia, 2018 - 7:57 pm

„Każdy ma w życiu to, na co się odważy” – dzięki temu niczego nikomu nie zazdroszczę 🙂

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 31 sierpnia, 2018 - 10:47 pm

Jeju genialne

Odpowiedz
Ewa Macherowska 31 sierpnia, 2018 - 8:00 pm

Motywujący wpis! 🙂

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 10:54 am

Eva, dzieki! Cieszę się, ze wpis wywołał jakaś refleksje ❤️

Odpowiedz
Hania 2 września, 2018 - 2:23 am

,Nigdy nie jest za późno, aby być tym, kim mógłbyś być.’

Odpowiedz
Magda 31 sierpnia, 2018 - 8:02 pm

Eliza, kocham Twoje trzy życiowe motta. Biorę je od razu do swojego życia. Dziękuję. Ja mam kilka ulubionych, a jedno z nich: „Boże, daj mi cierpliwość, abym pogodziła się z tym, czego nie jestem w stanie zmienić. Daj mi siłę, abym zmieniała to, co zmienić mogę. I daj mi mądrość, abym odróżniła jedno od drugiego”.

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 10:55 am

Magda, jakie piękne słowa ?

Odpowiedz
Ewelina 31 sierpnia, 2018 - 8:13 pm

Bądź wierny. Idź.
To z „Przesłania Pana Cogito” Zbigniewa Herberta. To dla mnie bycie wiernym sobie i swoim ideałom, marzeniom i zawsze parcie do przodu, choćby nie wiem co. Choć nie zawsze cel się osiąga, najwazniejsza jest droga.

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 10:55 am

Niby tylko trzy słowa, a znaczą tak wiele ❤️

Odpowiedz
Ania 31 sierpnia, 2018 - 8:46 pm

Mój mąż dziś przeczytał mi cytat który od kilku godzin siedzi mi w głowie. „ Niech nie wbijają Cię w pychę Twoje dobre czyny, bo Bóg inaczej sądzi niż ludzie: Jemu często nie podoba sie to, co znajduje uznanie u ludzi”.
Naprawdę daje do myślenia:) pozdrawiam!

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 31 sierpnia, 2018 - 10:46 pm

Piękne!!!

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 10:55 am

Wow Ania! Piękne słowa! Dokładnie tak jest

Odpowiedz
Szyciownik 31 sierpnia, 2018 - 9:26 pm

Cześć,
Nigdy nie przeczytałam całego Starego Testamentu, muszę nadrobić zaległości.
Pozdrawiam,
Kasia

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 10:56 am

Stary Testament jest bardzo ciężki, pełen symboli, ukrytych znaczeń. Raczej sama nie zdecydowałabym się na przeczytanie go, no chyba ze z jakimś wyjaśnieniem i słowem komentarza biblisty.

Odpowiedz
Olga 31 sierpnia, 2018 - 9:31 pm

Moje motto zasłyszane niegdys brzmi :

„Jeśli czegoś bardzo chcesz-znajdziesz sposób,jesli nie-znajdziesz powód”

Te słowa w chwilach zwatpienia krzepią moje serce! Czesto sobie to motto powtarzam.Gdy idzie mi wszystko opornie przywołuje w myślach sytuacje gdzie dzięki swojej determinacji osiągnełam zamierzony cel i powtarzam jak mantre te słowa,ze znajde sposób i uporam się z kłopotem!!!
Ps Eliza,dzis moj debiut z gotowaniem z Twojego ebooka,bylam tak mega podjarana,ze od razu zrobilam trzy przepisy a solony karmel smakuje wyyyborrrnie!!Syn wylizał garnek!
Chyba zaczne czesciej tu komentowac,brak mi odwagi poki co:)
Poza tym na sam koniec chcę Ci napisać,ze gdy słucham Twoich instastories i czytam teksty na blogu to bije od Ciebie PRAWDA !Prawda,spokój,szczerość,szczęście i dobro!

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 10:57 am

Olga dziękuje za Twój komentarz i ogromnie się cieszę czytając o pysznościami z ebooka. Ściskam Cię mocno!!!

Odpowiedz
Olga 31 sierpnia, 2018 - 9:35 pm

Wspaniały tekst!Tyle w nim prawdy!

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 10:58 am

Dziekuje! Długo nosiłam się z zamiarem napisania go, a wczorajsza pogadanka na stories dała mi kopa 🙂

Odpowiedz
Kasia 31 sierpnia, 2018 - 9:36 pm

„Życie jest przejściem ze świata ducha do świata ducha, przez ucho igielne materii”.
Brzmi wydumanie, ale bardzo przywołuje do porządku, gdy się człowiek za bardzo przywiązuje do tego co ma, co będzie mieć i za bardzo przejmuje wszystkim.. wszak to tylko na chwilę tu jesteśmy, a nasze przeznaczenie jest Wyżej;)

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 10:58 am

Kasia ale piękne słowa, faktycznie stawiają do pionu!

Odpowiedz
Joanna 31 sierpnia, 2018 - 9:41 pm

Jednym z moich zyciowych cytatow jest Carpe Diem czyli wszystko plynie, wszystko przemija. Zajelo mi troche czasu zanim uswidomilam sobie ze w zyciu wszystko sie zmienia I nie mamy na to wiekszego wplywu. Zmieniamy sie my, otaczajacy ludzie, piekno, zdrowie, adres, nasza planeta, technologia, etc. Zycie to nieuatanny proces i tylko pogodzenie sie z tym faktem moze zapewnic nam spokoj ducha 😉

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 10:59 am

Joanna, jakie to prawdziwe! Pogodzenie się z tym naprawdę ułatwia życie

Odpowiedz
Urszula 1 września, 2018 - 5:57 pm

Wszystko płynie to panta rhei.
Carpe diem tłumaczymy jako chwytaj dzień.

Odpowiedz
Lila 31 sierpnia, 2018 - 9:53 pm

„Zrób dziś to, czego innym się nie chce a jutro będziesz miał to o czym inni marzą.”- powtarzam sobie to zawsze kiedy nie chce mi się np. ćwiczyć albo zrobić innej rzeczy, którą powinnam zrobić.

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 10:59 am

You go girl!!! ??

Odpowiedz
Marlena 31 sierpnia, 2018 - 9:53 pm

Never give up Great things takie time

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 10:59 am

Piękne i prawdziwe! ❤️

Odpowiedz
Agata 31 sierpnia, 2018 - 10:16 pm

Może nie moje życiowe motto, ale cytat bardzo prawdziwy i dość pesymistyczny hehe: „I think there may be something wrong with this world”. Nawet tydzień temu go sobie wytatuowałam. To chyba myśl, która najczęściej siedzi mi w głowie. Jak patrzę co się odwala na tym świecie to właśnie to sobie powtarzam. 🙁

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 11:00 am

Agata genialne! Pomaga złapać balans!

Odpowiedz
Kinga 31 sierpnia, 2018 - 10:32 pm

Mój: „But the fighter still remains” … A „niczego nie oczekuj…” to coś czego się uczę od jakiegoś czasu i jest mi z tym zdecydowanie lepiej…, ?

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 11:00 am

Mnie pozbycie się oczekiwań naprawdę upiększyło życie. Oczywiscie to jest proces i ja dopiero zaczynam walkę z nimi ale już widzę samo dobrk

Odpowiedz
Ola 31 sierpnia, 2018 - 10:56 pm

Moim mottem życiowym jest: Jeżeli masz problem na który nie masz wpływu to znaczy, że nie masz problemu! Głeboko wierzę w powyższe zdanie w tych kategoriach rozpatruje trudne sytuacje w życiu. Jest mi łatwiej, lżej się z nimibpogodzić, przyjąć do świadomości i w miarę możliwości zaakceptować. Szukam w każdej nawet trudnej sytuacji pozytywów. Tak naprawdę żyje się łatwiej. Patrzmy na to co dobre, tym żyjmy i to przeżywajmy. Będzie w życiu łatwiej 🙂

Odpowiedz
Eliza Wydrych Strzelecka 1 września, 2018 - 11:01 am

Ola przepiękne! Tez sobie to często powtarzam kiedy cos mnie martwi. Pytam się siebie – czy ja mam na to wpływ? Jeśli nie, to staram się by złe myśli odpłyneły

Odpowiedz
Olga 31 sierpnia, 2018 - 10:56 pm

Moje motto zasłyszane kiedyś brzmi:

„Jeśli bardzo czegoś chcesz-znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz-znajdziesz powód”

Te słowa w chwilach zwątpienia krzepią moje serce.U mnie sprawdza sie to w 100%.

Eliza,miałam dzis debiut z przepisami z Twojego ebooka,upichcilam od razu trzy!Garnek po solonym karmelu syn wylizal:) Jutro sniadanie z czekoladowa owsianka sie szykuje!

Na koniec chcialabym dodac,iz jestem ogromnie wzruszona gdy ogladam Twoje instastories w ktorych poruszasz tematy dotyczace pomocy innym,lojalności ,empatii czy szacunku.Bije od Ciebie Dziewczyno PRAWDA!!! Prawda,wrazliwosc,spokój,szczęscie,dobro!

Odpowiedz
Agnieszka 31 sierpnia, 2018 - 10:57 pm

Pięknie napisane ❤ ten drugi cytat wyjątkowo mnie urzekł. A ja często wracam do słów: „Cóż masz czego byś nie otrzymał?” (1 Kor 4, 7b) i zawsze to zdanie przypomina mi, że to co mam w życiu, całe dobro, które mnie otacza jest łaską i wyjątkowym darem. To pomaga zejść na ziemię, kiedy czasem podsycane pychą myśli, próbują się wkradać w życie. Masz racje, że to paskudna i bardzo zgubna cecha, dlatego dobrze się czasem przejrzeć w „lustrze” takich madrych słów, żeby się nie pogubić 🙂

Odpowiedz
Magdalena 1 września, 2018 - 7:39 am

„Jeśli potrafisz coś wymarzyć, potrafisz także osiągnąć!”
Moja życiowa mantra. Kiedy mam chwilę zwątpienia we własne możliwości, sięgam w głąb siebie do tego cytatu. Zawsze mnie prowadzi.

Odpowiedz
Anita 1 września, 2018 - 9:57 am
Odpowiedz
Julita 1 września, 2018 - 10:19 am

Ja mam trzy 🙂 :

„Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż Ci się wydaje.” -ks. Jan Kaczkowski

„Jeśli rzeczy małe nie będą Cię cieszyły, to i duże nigdy nie ucieszą.”- Ania Przybylska

I trochę przydługi cytat z książki księdza Jana Kaczkowskiego, ale przypomina żeby nie oceniać tak łatwo innych bo za różnymi ludzkimi zachowaniami stoją różne przyczyny.
„Mój proboszcz (wspomniany ksiądz Rećko) opowiadał mi kiedyś ciekawą historię. Ona nauczyła go nie być skorym do łatwych ocen. Siedział w konfesjonale i widział po drugiej stronie kościoła człowieka, który ostentacyjnie żuł gumę. „Wściekłem się, nadłożyłem drogi, idąc do zakrystii, żeby koło niego przejść, przeszedłem przez całą nawę, wróciłem drugą nawą, wreszcie idę obok faceta i mówię: „Panie, ładnie to tak żuć gumę w kościele?”. A on mi na to: „Ja księdza przepraszam, ja mam taki tik nerwowy’. Od tego czasu nauczyłem się, żeby nie oceniać i nie reagować w tak impulsywny sposób”. Bywa, że coś nam się tylko wydaje. Spotkany człowiek może być wewnętrznie najświętszy, moralnie nas przewyższać.”

P.S Twoje cytaty strasznie mi się podobają, są bardzo prawdziwe. Totalnie zgadzam się ze wszystkimi.” Niczego nie oczekuj, wszystkiego się spodziewaj” chyba sobie wydrukuję i przypnę na tablicy ;).

Odpowiedz
Sylwia 1 września, 2018 - 11:12 am

Śmiej się wśród ludzi, płacz tylko w ukryciu. Bądź lekka w tańcu, ale nigdy w życiu…. Cytat mojej kochanej mamy ❤️

Odpowiedz
Marta 1 września, 2018 - 11:35 am

Moje motta życiowe zmieniają się wraz ze mną.
Aktualnie podążam za myślą: ,, los zsyłam nam tylko takie problem, z którymi jesteśmy sobie w stanie poradzić. Więc są dwie możliwości: albo sobie poradzisz, albo to nie Twój problem”. 🙂
Pozdrawiam!

Odpowiedz
Aga 1 września, 2018 - 11:43 am

Proszę wybaczyć śmiałość ale jakbym czytała post dedykowany dla mnie. Jesteś świetnym psychologiem. Obserwuję aktywnie twój instagram i blog oczywiście bo naprawdę warto. Dziękuję

Odpowiedz
Michalina 1 września, 2018 - 11:53 am

Twoje cytaty bardzo do mnie przemawiają, szczególnie ten o oczekiwaniach. Może pod trochę innym katem, ale mam obecnie problem z tym związany. Jak sobie poradzić z oczekiwaniami rodziców? Mam 25 lat, skończyłam studia i idę do pracy od października, zamieszkałam z chłopakiem. Wszystko mi się układa tak jak sobie wymarzyłam! A co kilka rozmów telefonicznych jestem mieszana z błotem, obrażana, że oni woleliby żebym wróciła do rodzinnego domu, rodzinnego miasta, tam pracowała, a jak już mieszkam z chłopakiem to (oni oczekują moich zaręczyn od kiedy związek miał rok stażu) mam wziąć ślub i im jest wstyd za mnie. Bardzo mnie to obciąża emocjonalnie, jestem znerwicowana każdym telefonem, nie wiem czy to powód do pójścia do psychiatry. Chce mieć dobry kontakt z rodzicami, ale ich oczekiwania względem mojego życia tak mi ciąża, ze mam ochotę odciąć się od nich.. A do tego jeszcze dochodzi szantaż finansowy, ale jak już zacznę zarabiać, nie będą mieli na mnie tego haka..

Odpowiedz
Ania 1 września, 2018 - 12:04 pm

Moje ulubione: J 15, 5. W moim życiu ciągle się sprawdza. Ściskam.

Odpowiedz
Iza 1 września, 2018 - 12:54 pm

Moje motto to fragment z mojej ulubionej piosenki: don’t waste your time or time will waste you. Czyli w uproszczeniu: nie trać czasu na glupoty (albo glupich ludzi) 😉
Pozdrawiam i dziękuję, ze jestes i piszesz 🙂

Odpowiedz
Miro 1 września, 2018 - 1:33 pm

hej! Przeczytałem wlasnie Twoj post na temat nietolerancji pokarmowych. Powiedz mi proszę jak wpłyneła dieta eliminacyjna na Ciebie? Zrobiłaś jakies podsumowanie po czasie? Jestem ciekawy jakie jest Twoje zdanie po czasie 🙂

Odpowiedz
JoannaS 1 września, 2018 - 3:39 pm

„Trudne decyzje = \u0142atwe \u017cycie. \u0141atwe decyzje = trudne \u017cycie”

Odpowiedz
Ania 1 września, 2018 - 6:48 pm

Odkąd usłyszałam tekst z filmu „W pogoni za szczęściem” „nie daj sobie nigdy wmówić, ze czegoś nie potrafisz, nawet mnie.. jasne?.. Masz jakieś marzenie, chroń je (spełnij je).. ludzie mówią, ze się nie da jeśli sami czegoś nie potrafią.. chcesz czegoś to walcz.. i już…” to stało się moim życiowym mottem. Prawdą jest, ze każdy z nas ma marzenia, wiec tym bardziej nie potrafię zrozumieć osób, które próbują zgasić we mnie zapał. Czasami miałam wątpliwości, ale co chwile wracałam do tego samego punktu, dziś już wiem, ze nie ma czasu na spełnianie marzen innych, czas na realizacje swoich, bez względu na to, czy się to komuś podoba czy nie, nikt za mnie życia nie przeżyje i to mi zostaną wspomnienia, nie chce, żeby były one puste. Pozdrawiam 😉

Odpowiedz
Hania 2 września, 2018 - 2:29 am

‚Nigdy nie jest za późno, aby stać się tym, kim mógłbyś być.,

Odpowiedz
Agnieszka 2 września, 2018 - 8:30 am

A ja lubię to:

” Ludzie zapomną o tym co powiedziałeś, ludzie zapomną o tym, czego dokonałeś, ale ludzie nigdy nie zapomną tego jak dzięki tobie się czuli”

Odpowiedz
Natalia Rucka | Unalome.pl 2 września, 2018 - 10:23 am

„Definiują Cię dwie rzeczy: Twoja cierpliwość gdy nie masz nic I Twoja postawa gdy masz wszystko” Ten cytat pierwszy raz usłyszałam od Ciebie i zakochałam się w nim! Jest w nim coś magicznego i nie dziwię się, że należy do Twoich ulubionych 🙂 Do moich ulubionych należą:
1) Ciesz się małymi rzeczami, bo może któregoś dnia obejrzysz się za siebie i zdasz sobie sprawę, że były to rzeczy wielkie.
2) Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.
3) Nig­dy nie re­zyg­nuj z ce­lu tyl­ko dla­tego, że osiągnięcie go wy­maga cza­su. Czas i tak upłynie.

Odpowiedz
Weronika 2 września, 2018 - 10:45 am

Eliza miałam dłuższą przerwę od czytania twojego bloga, czytałam go kiedy dopiero wybijał się na szczyt i był głównie blogiem modowym. Niedawno wróciłam do regularnego czytania i teraz czytam każdy wpis. To wydarzyło się ze względu na to, że zaczęłaś pisać o zdrowiu, diecie i sporo mówić o biznesie online. Jesteś dla mnie mega inspiracją, kobietą wielu talentów , która ciągle się rozwija! Nie życzę Ci nawet, żeby to nigdy Ci nie minęło, bo jestem pewna, że zawsze taka będziesz :). A cytaty są po prostu w punkt! Mój ulubiony to ten drugi :).

Odpowiedz
Ania 2 września, 2018 - 1:48 pm

Biblijne „Idź z siłą, którą masz”. Oznacza to, że wszystko co potrzebujemy mamy w sobie. Trzeba to umieć odnaleźć i w to uwierzyć.

Odpowiedz
olga87 2 września, 2018 - 10:06 pm

Ja mam 3 motta,dwa z nich staram się wcielać w życie już od liceum.
1. „Najbardziej stracony dzień, to ten w którym nie zaśmialiśmy się ani razu ” Chamfort
2. „Im dłużej człowiek pozostaje dzieckiem tym późniejszego dożywa wieku” Novalis
3. Żyj bez żalu- to mam nawet wytatuowane po włosku.

Odpowiedz
Ola 3 września, 2018 - 11:37 am

Piękne Eliza. Jesteś bardzo wartościowym człowiekiem 🙂 Można się wiele nauczyć od Ciebie!

Odpowiedz
Gosia 3 września, 2018 - 9:04 pm

Dobrze jest być ważnym-ważniejsze jest być dobrym.

Odpowiedz
Joanna 7 września, 2018 - 8:57 am

Pycha była piewszym grzechem aniołów w niebie. Poczuli się tak wspaniali ze chcieli być jak Bóg, nie chcieli być w służbie Bogu i ludziom ale chcieli być wielcy i aby to im służono. Własna idealność,mądrość i wszystkie wspaniałe cechy jakimi obdarzył ich Bog , chcieli wykorzystać tylko dla siebie.
I jeszcze jedno co mnie dotknęło kiedy o tym usłyszałam: gdyby nie pycha nie byłoby żadnego innego grzechu. Czyli nasze inne upadki, słabości i grzechy..biorą się z pychy.. Dobrze więc jest to zauważać i walczyć z tym bo faktycznie pycha kroczy przed upadkiem.. Najlepszym sposobem tej walki jest modlitwa o łaskę pokory i uświadamianie sobie że w całym wszechświecie jesteśmy tylko drobinką. Dla Boga jednak każdy jest jedyny i najukochańszy i On nam wynagrodzi nasze dobre postawy, które często są trudniejsze i wymagają pracy nad sobą.
Eliza piękne motta.

Odpowiedz
Aleksandra 7 września, 2018 - 8:42 pm

“Jesli umiesz liczyc, licz na siebie”
“Bo diabel tki w szczegolach”
“Bez pracy, nie ma kolaczy”
“Nie bede sie tym martwic dzis, pomartwie sie jutro””
“Raz kozie smierc”
“Potrzeba matka wynalzku”
“Wszystkie dobre rzeczy przychodza do tych, ktorzy czekaja”
“Chodzbym szla najczarniejsza dolina, zla sie nie ulekne, bo jestes ze mna Panie”
“Milosc zwyciesto wyobrazni nad inteligencja”
“Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie”
To sa dla mnie hasla przewodnie, drogowskazy, ktorymi sie kieruje w zyciu codziennym 🙂

Odpowiedz
Aleksandra 7 września, 2018 - 8:45 pm

I jeszcze jedno 😉 “beauty begins the moment you decide to be yourself..” (Coco Chanel) – warto zawsze byc soba, w kazdym momencie zycia 🙂 pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz
Michał 8 lipca, 2019 - 10:39 am

• “Nie dlatego brakuje nam odwagi, iż rzeczy są za trudne; to rzeczy są trudne dlatego, że brakuje nam odwagi.” Seneka

• „Najważniejszym aspektem kreatywności jest brak lęku przed porażką.“ Dr. Edwin Land

• „Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą.” H.Jackson Bron Jr

• “Podobnie jak archeolodzy, musimy czasem kopać głęboko, by znaleźć własną kreatywność.” John Chaffee

• „Gdy dojdziesz do przeszkody na drodze, znajdź objazd.” Mary Kay Ash

• „Poddający się – nigdy nie wygrywa, a wygrywający – nigdy się nie poddaje”. Napoleon Hill

• „Geniusz to jeden procent inspiracji i dziewięćdziesiąt dziewięć procent potu”. Thomas Edison

• „Szczęśliwe życie można zapewnić sobie w dwojaki sposób: przez ograniczenie życzeń lub zwiększenie środków. Jeżeli jesteś mądry, będziesz robił i jedno i drugie”. Benjamin Franklin

• „Umysł jest jak spadochron – lepiej działa gdy jest otwarty.“ Zasada Cole‘a

• „Jeżeli myślisz, że edukacja jest kosztowna, spróbuj ignorancji” Benjamin Franklin

• „Mądry robi na początku to, co głupi na końcu” Żydowskie przysłowie.

• „Usuń ze swojego słownika słowo „problem” i zastąp słowem „wyzwanie”. Życie stanie się nagle bardziej podniecające i interesujące.”
Albert Camus

http://www.youtube.com/watch?v=E2X8SHixNdo
Gdy opuścisz tę Ziemie, osiągnij wszystko, co mogłeś osiągnąć!

• „Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stal i czekał, góra zrobi się mniejsza…” H. Jackson Brown, Jr

• „Kiedy ludzie mówią złe rzeczy o tobie, po prostu udowodnij, że się mylą. Naucz się także sztuki ignorowania takich ludzi.” Richard Branson – miliarder

• „W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa – nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość.” – Buddha

• „Musisz mieć marzenie na tyle duże, by cię motywowało do działania. Małych marzeń nie zauważysz zza piętrzących się przeszkód. ”

• „Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.” Brian Tracy

• „Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy niż rzeczywiście próbując je rozwiązać.” Henry Ford

• „Wielkie umysły mają cele, inni mają życzenia.” Washington Irving

• „Weź życie we własne ręce. I co się wtedy stanie? Coś strasznego: nie będzie kogo obwiniać.” Erica Jong

• „Cały świat usuwa się z drogi człowiekowi, który wie, dokąd zmierza.” Steve Jobs

• „Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz.” Thomas Edison

• „Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość.” – Vincent Van Gogh

• „Inflacja to opodatkowanie bez ustawy podatkowej”. M. Friedman

• „Ludzie, którzy twierdzą że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią”. J.Canfield

• „Ludzie boją się zmian, nawet na lepsze.” J. I. Kraszewski

• „Znać drogę to jedno, ale podążać nią to co innego!” Morfeusz – Matrix
• „Człowieka zdecydowanego nie da się zatrzymać. Człowieka niezdecydowanego nie da się ruszyć.” Napoleon Hill
• „Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego” Edward John Phelps amerykański prawnik i dyplomata.

• „Błogosławiony, kto w chwili zwątpienia Duchem nie spada, ale się przemienia…”

• “Failing to prepare, is preparing to fail.” Benjamin Franklin

• „Człowiek, który marnuje swój czas, nie poznał jeszcze wartości życia” Karol Darwin

• „Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn”. ARYSTOTELES

• “Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania” Helen Keller

• ”Jeżeli upadłeś siedem razy, podnieś się osiem razy” – przysłowie chińskie.

• „Moralność to czynienie tego, co jest słuszne, niezależnie od tego, co nam powiedziano. Religia to czynienie tego, co nam powiedziano, niezależnie od tego, co jest słuszne.” Autor nieznany

• „Gram prewencji jest po stokroć lepszy niż kilogram leczenia.”
• „Doskonały lekarz to ten, który zapobiega chorobie. Zwyczajny to taki, który chorobę potrafi wyleczyć, ten zaś który chorobę tylko leczy to żaden lekarz” – przysłowie chińskie.

• „Najlepszym argumentem przeciwko demokracji jest pięciominutowa rozmowa z przeciętnym wyborcą” ~ Winston Churchill

• „Nie sądzę, by ktokolwiek był na tyle mądry, aby ocenić, co jest możliwe, a co nie. „ Henry Ford

• „O radę pytaj ludzi, którzy sobie radzą” Seneka

• „Pesymista widzi trudność w każdej możliwości. Optymista widzi możliwość w każdej trudności” Winston Churchill

• „Rozsądny człowiek przystosowuje się do świata; nierozsądny uparcie stara się dostosować świat do siebie. Zatem cały postęp opiera się na ludziach nierozsądnych.” George Bernard Shaw

• „Nasze życie zaczyna się kończyć w dniu, w którym zaczynamy przemilczać ważne tematy” Martin Luther King

• „Jeżeli ludzie się zgodzą, żeby rząd kontrolował ich jedzenie oraz leczenie, to w krótkim czasie ich zdrowie będzie w podobnie opłakanym stanie, jak dusza niewolnika”. Thomas Jefferson

• „Kto nie chce kiedy może, ten nie będzie mógł kiedy będzie chciał” Winston Churchill
• „Czy nie zauważyliście, że spędzacie 18 miesięcy próbując nauczyć swoje dzieci stać i mówić, a następne 18 lat próbując zmusić je do siedzenia i słuchania” Jim Heffelfinger

• „Gdzieś, kiedyś głuchy usłyszał, jak niemy powiedział, co ślepy zobaczył…”

• „Nie jest mądrą rzeczą chwalić to, czego nie znamy. Ale krytykowanie tego jest głupotą”. L. Da Vinci

• „Każda prawda przechodzi trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą” Arthur Schopenhauer

• „Geniusz klasy rządzącej polega na tym, że powstrzymała ona większość ludzi przed kwestionowaniem niesprawiedliwości systemu” – Gore Vidal

• „Promienie słońca nie wzniecą ognia dopóki się ich najpierw nie skupi” Alexander Graham Bell

• „Jeśli nie możesz zmienić przeznaczenia, zmień nastawienie” W.M.Sears

• Jean-Jacques (Jan Jakub) Rousseau:
„Pieniądze, które mamy, są narzędziem wolności. Pieniądze, za który­mi się uganiamy narzędziem niewoli”
„Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie.”
„Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona”
„Obelgi to argumenty tych, którzy nie mają argumentów”
„Kto pozwala źle mówić o przedmiocie miłości swojej, albo wcale nie kocha, albo jest podły”

• „Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany” Mark Twain

• „Tak długo jak mówisz, tak długo nie słuchasz” Rocky Balboa

• „Prawda jest jak poezja. Większość jej nienawidzi” – Mark Twain

• „To, że niektórzy dochodzą do bogactwa, świadczy o tym, iż innym też może się to udać” Abraham Lincoln

• „Nie ma nierealistycznych celów, są tylko nierealistyczne terminy” Brian Tracy

• „Tylko 3% ludzi spisuje swoje cele, ale reszta pracuje dla tych 3%” Brian Tracy

• „Dyscyplina stanowi pomost między celami a osiągnięciami” Jim Rohn

• „Ostatecznym celem życia jest rozwój charakteru” Arystoteles

• „Całe życie jest egzaminem, który pokazuje z jakiej gliny jesteś ulepiony. „ Autor nieznany

• „Sukces nie jest przypadkowy, przypadkowa nie jest również porażka” Brian Tracy

• „Żelazne prawi wszechświata – prawo siania i zbierania, prawo przyczyny i skutku. To jest prawo starotestamentowe.” Autor nieznany

• „Najważniejszym i największym triumfem człowieka jest zwycięstwo nad samym sobą” Platon

• „Wszystko jest trudne zanim stanie się proste” Goethe

• „Strach sprowadza zabobon, a zabobon to sztylet, którym hipokryzja morduje duszę” Napoleon Hill

• „Czasem tak długo wpatrujemy się w drzwi, które się zamykają, że nie widzimy tych, które się otwierają” Alexander Graham Bell

• „Spróbuj zapalić maleńką świeczkę, zamiast przeklinać ciemność” Konfucjusz

• „Życie ludzkie jest ciągiem doświadczeń, z których każde czyni nas silniejszymi, mimo że czasem trudno nam to sobie uświadomić”. Henry Ford

• „Pewnego dnia ludzie, którzy w Ciebie nie wierzyli będą opowiadać wszystkim, jak Ciebie poznali…” Johny Deep

• „Bądź tym, kim jesteś i mów to, co czujesz ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu.„ Fritz Perls

• „Powiedz mi, a zapomnę, Pokaż mi, a zapamiętam, Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” KONFUCJUSZ

• „Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje.” Henry Ford

• „Jeżeli wierzysz że możesz coś zrobić lub wierzysz, że nie możesz, to masz rację”. Henry Ford

• „Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być” Arden Paul
• „Gdyby ludzie znali funkcjonowanie systemu pieniężnego, rewolucja wybuchła by jeszcze przed świtem” Henry Ford

Odpowiedz

Dodaj komentarz