Zwycięzcy konkursu wybrani!

przez Eliza Wydrych Strzelecka

Pamiętacie konkurs o którym pisałam Wam jakiś miesiąc temu? Chodziło o inicjatywę promującą ruch i aktywność wśród osób starszych „Podziel się młodością”. Zadaniem konkursowym było wrzucenie zdjęcia które przedstawia aktywne spędzanie czasu z seniorem. Przed świętami odbyły się obrady jury, a naszym zadaniem było wyłonienie zwycięzców konkursu! Wyobrażacie sobie, że w konkursie wzięło udział ponad 2000 osób? Po wstępnej selekcji wybieraliśmy spośród kilkudziesięciu zdjęć.

W składzie jury było małżeństwo seniorów – Krystyna i Zbigniew Olszewscy, znane z programu „Zatrzymaj chwile”, drugim jurorem była prowadząca program Katarzyna Kołeczek, a ja byłam trzecim.

Przeglądaliśmy zdjęcia, czytaliśmy opisy i wspólnie obradowaliśmy. Niektóre opisy były piękne i wzruszające, a ja jestem wrażliwa do kwadratu, zwłaszcza jeśli chodzi o osoby starsze, więc co chwilę się wzruszałam i musiałam robić przerwy.

obradyy

tesia

obrady-juth

Czego ja szukałam na zdjęciach? Prawdziwych emocji. Nie ważne, że zdjęcie było słabej jakości, że kadr nie był piękny i bajkowy, wystarczyło spojrzeć na twarze tych osób by być pewnym, że to właśnie im należy się nagroda. Pani Krystyna i Pan Zbigniew, zdradzili, że zwracali wagę na opisy, chcieli nagrodzić takie prace, które wskazywały na to, że Ci ludzie mają ze sobą stały kontakt, a nie tylko „od święta”.

dsc_3458

obrady

dyskusja

Cudowne były te obrady, cudownie było poznać Panią Krystynę i Pana Zbigniewa, którzy łamią wszystkie stereotypy dotyczące seniorów. Są niesamowicie inspirujący i motywujący.  Poznałam też Kasię Kołeczek, polska aktorkę znaną z seriali czy teatru. Skutecznie zachęciła mnie do przyjścia do Klubu Komediowego.

Wyniki konkursu i wszystkich nagrodzonych możecie zobaczyć tutaj. To był fantastyczny konkurs, cieszę się, że mogłam być jego częścią. Mam nadzieję, że ta piękna inicjatywa będzie się powtarzać!

ZOBACZ TAKŻE

2 komentarze

Zuzanna Jasińska 3 stycznia, 2017 - 2:25 pm

Bardzo ciekawa inicjatywa, zwłaszcza, że wielu seniorom najzwyczajniej nie chcę się ruszać 🙂 oby więcej takich konkursów!

Odpowiedz
Gajuta 4 stycznia, 2017 - 2:28 pm

Seniorom by się chciało ruszać jakby mieli dla kogo… Obecne pokolenie rzadko docenia ludzi starszych. Wolą siedzieć przed komputerem, telewizorem, wyjść ze znajomymi. Często wstydzą się swoich starszych i niedołężnych (przepraszam jeśli kogoś uraziłam tym zwrotem) dziadków. Są oni wręcz dla nich nudni, bo często też nie nadążają za technologią, modą, nie potrafią zrozumieć wnuków siedzących z nosem w necie. Przez to, wg mnie, tworzy się bariera między pokoleniem dziadków i wnucząt. Nie chcę wszystkich generalizować, aczkolwiek ostatnio mam takie spostrzeźenia w tej kwestii. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy mają wspaniały kontakt ze swoimi dziadkami! Dbajcie o nich, bo ludzie niestety szybko odchodzą 🙁

Odpowiedz

Dodaj komentarz